SERVICE

odbiory techniczne mieszkań i lokali z rynku pierwotnego oraz wtórnego

Profesjonalne doradztwo techniczne przy weryfikacji stanu faktycznego nieruchomości. Kontrola zgodności wykonania obiektu z obowiązującymi przepisami techniczno-prawnymi. Sprawdzenie elementów niewidocznych gołym okiem przy użyciu kamery termowizyjnej oraz mierników wilgotności. Szczegółowe sprawdzenie nieruchomości przed zakupem pozwala uniknąć kosztów napraw, które niejednokrotnie sięgają setek tysięcy złotych.

przeglądy okresowe obiektów budowlanych

Realizujemy kontrole wymagane przez artykuł 62 Prawa Budowlanego w zakresie budowlanym, kominiarsko-wentylacyjnym, gazowym oraz elektrycznym. Kompleksowa
realizacja przeglądu to oszczędność czasu, posiadanie aktualnej wiedzy o stanie technicznym obiektu, możliwość przygotowania skutecznego planu napraw, reagowanie na problemy techniczne zanim przybiorą astronomiczne rozmiary i staną się bardzo kosztowne. Oferta skierowana do właścicieli oraz zarządców nieruchomości.

Współpracujemy z właścicielami obiektów mieszkalnych, usługowych oraz przemysłowych. Przeglądy budowlane 5-letnie obejmują sprawdzenie stanu technicznego wszystkich elementów budynku – szczególnie tych, które narażone są na negatywny wpływ warunków atmosferycznych oraz niszczące działania wynikające z użytkowania obiektu.

badania termowizyjne

Płacisz wysokie rachunki za ogrzewanie i chcesz sprawdzić jakimi drogami ciepło ucieka z Twojego domu? Na poddaszu zamieszkała kuna i chcesz zweryfikować jak wielkie szkody zrobiła w izolacji dachu? Masz w domu wyciek, woda pojawia się na ścianach, przelewa przez strop lub wydostaje przez posadzkę i nie masz pojęcia jak zlokalizować wyciek? Badania przy użyciu kamery termowizyjnej pomagają rozwiązać wszystkie te problemy. Sprawdź jak działamy!

audyty energetyczne / świadectwa charakterystyki energetycznej

Audyt energetyczny jest wykonywany w celu weryfikacji poziomu zużycia ciepła i energii w obiekcie w celu optymalizacji kosztów i samych rozwiązań.

Wykonywane przez nas Audyty są zgodne ze standardowymi procedurami wynikającymi z metodologii określonej w obowiązujących Ustawach i Rozporządzeniach. Mając na uwadze przede wszystkim satysfakcję Klienta możemy dostosować powyższe wymagania do celu w jakim przygotowywany jest sam Audyt.

Świadectwo charakterystyki energetycznej (tzw. certyfikat energetyczny) określa standard energetyczny oraz daje możliwość porównania parametrów i przyszłych kosztów eksploatacyjnych nieruchomości danego typu.

Przygotowywane przez nas ŚCHE są zgodne z obowiązującymi przepisami prawa w tym zakresie , a każdy dokument po wygenerowaniu zostaje zarejestrowany w Centralnym rejestrze charakterystyki energetycznej budynków.

Usługi z tego zakresu świadczymy przede wszystkim dla odbiorców indywidualnych oraz deweloperów czy przedsiębiorców.